Početna > Vesti>

Japan: poziv za naučnike i istraživače

POZIV ZA GOSTUJUĆE NAUČNIKE ISTRAŽIVAČE ZA 2016/2017

U cilju produbljivanja istraživanja o japanskoj kulturi i proširivanja delokruga spajanjem istraživača različitih specijalnosti, Međunarodni centar za studije o Japanu (Nichibunken) objavljuje konkurs za program pod nazivom „timsko istraživanje“ (kyodo kenkyu) kako bi se otvorile nove granice za stipendiranje studija o Japanu. Više informacija potražite na sajtu Ambasade Japana.

POZIV ZA ISTRAŽIVAČE ZA 2015/2016

Međunarodni centar za studije u Japanu (Kjoto, Japan) sa zadovoljstvom objavljuje konkurs za strane istraživače da dođu u njihov centar tokom školske 2015/2016. godine i rade na nekom od sledećih istraživački projekata:

1. Rat i pokoj dušama mrtvih u ratu

2. Kulturna sfera bivšeg japanskog carstva – ponovno ispitivanje preko grafičkih medija

3. Otaku kultura i ratni/posleratni period

4. Znanje i moć u japanskom kolonijalnom carstvu

Istraživački period: odlazak u Japan između 1. aprila i 31. oktobra 2015. godine. Boravak u Japanu do 31. marta 2016. godine. Više informacija potražite na sajtu Ambasade Japana.